12.4 C
New York
Saturday, October 23, 2021

Buy now

spot_img

Izveidota īpaša pusaudžu MTB distance

Sākot ar 2016.gada sezonu, VIVUS.LV mtb maratonā būs īpaši pusaudžiem piemērota distance 10-15 kilometru garumā. 

Pēdējos gados ir strauji pieaugusi kalnu riteņbraukšanas (MTB) sacensību popularitāte. Vasaras periodā Latvijā tiek organizētas daudz un dažādas MTB sacensības, kurās aizvien pieaug dalībnieku skaits. Šī tendence ir ļoti iepriecinoša, jo velosports uzskatāms par vienu no veselīgākiem aktīvās atpūtas veidiem. Īpašas ir MTB sacensības, kuras tiek organizētas mežos un distances tajās tiek veidotas pa meža celiņiem, takām, iekļaujot skaistus dabas skatus, kas ikvienam sacensību dalībniekam dod iespēju pavadīt brīvdienas svaigā gaisā, fiziski aktīvās nodarbēs un brīvā dabā.

Taču ir svarīgi nepārslogot bērnus viņiem nepiemērota garuma distancēs. “Bērnu fizioloģija ievērojami atšķiras no pieaugušo, un MTB maratonos tik nepieciešamās izturības īpašības bērniem un jauniešiem tiek trenētas pavisam savādāk nekā pieaugušajiem sportistiem, kā arī pārslodzes un “pārbraukšanās” sekas ir graujošas augošajiem sportistiem. Jāpiebilst arī, ka pārbraucies jaunais sportists ievērojami sašūpo arī savu motivācijas laivu,” bilst riteņbraukšanas kluba “”KS Sporta Klubs” vecākais treneris Kārlis Smilktens.

Saņemot ieteikumus no bērnu vecākiem, ka bērnu brauciena distances ir pārāk īsas pusaudžiem, bet, braucot pusmaratona distances, nereti pusaudži piedzīvo pārslodzes, Aigars Krasts, kura ģimenē aug 16-gadīgs un 10-gadīgs velobraucējs, uzskata: “Distance pusaudžiem būtu jāmēra laika izteiksmē, nevis garumā. Proti, cik ilgi pusaudzis distancē pavada laiku. Tai nebūtu jābūt garākai kā 30-40 minūtēm, kā arī distancei vislabāk būtu jābūt iespējami pārredzamai, jo, ja gadījumā ir kritiens vai apjukums, bērns  zinātu, kur ir starts. Distancē jābūt daudz vairāk tiesnešu nodrošinājumam. “

Riteņbraukšanas seriāla “Gada ģimene – 2015” galva Edgars Mednis uzskata: “Distances garums ļoti atkarīgs no bērna sagatavotības līmeņa. Iesācējam 10 kilometri ir pietiekami, bet jau pieredzējušajam braucējam prasītos visi 15 kilometri.” Kas attiecas par spēju vienam doties trasē, viņš saka: “Vairumam desmitgadīgo varētu būt grūti psiholoģiski doties mežā vieniem. Ja nu vienīgi distances saīsinātais garums uzmundrinās. Bet 14-gadīgajiem nebūs nekādu problēmu ne ar orientēšanos, ne arī ar to, ka viņi ir vieni. Kaut gan trasē jau reti kad cilvēks ir viens. Vienmēr jau kāds ir blakus. Bet domāju, ka tomēr būtu jāvelta pastiprināta uzmanība, lai neviens no mazajiem nenoklīst mežā un veiksmīgi sasniedz finišu. Jo pusmaratonā vienmēr kāds pieaugušais būs blakus vai arī panāks un vajadzības gadījumā palīdzēs. Bet, ja saīsinātā distance būs atsevišķa no pusmaratona distances, kā jaunieši tiks galā ar iespējamām tehniskām problēmām? Vai arī traumām? Tam visam būtu jābūt paredzētam.”

Smiltenes novada sporta skolas riteņbraukšanas treneris Agnis Apse uzskata, ka gan trases garums, gan spēja trasē doties patstāvīgi, ir atkarīga no pusaudža sagatavotības līmeņa un pieredzes šajā sporta veidā. Viennozīmīgi  viņš vērš uzmanību organizatoriem padomāt par to, lai pusaudžu trases posmos būtu atšķirīgas un grūtības, kā arī tehniskā ziņā tās būtu dažādas, tādā veidā saglabājot pusaudža ieinteresētību un vēlmi pacīnīties un galu gala piedalīties sacensībās.

Tieši šī iemesla dēļ sacensību seriāla organizatori, sākot ar 2016.gada sezonu, ievieš īpaši pusaudžiem piemērotu distanci 10-15 kilometru garumā. Šajā distancē varēs piedalīties pusaudži – gan zēni, gan meitenes, kas dzimuši no 2002. līdz 2006.gadam. Būs izveidotas četras dzimumu un vecumu grupas, lai pusaudžiem būtu iespēja arī savstarpēji pacīnīties par godalgotajām vietām savās grupās. Lai sagatavotu pusaudžus dalībai lielajās sacensībās un radinātu pie patstāvības šajās distancēs, vecāku un pavadoņa līdzi braukšana ir aizliegta, bet, lai rūpētos par pusaudžu komfortu un drošību, organizatori īpašu uzmanību pievērsīs pastiprinātai distances marķēšanai un drošībai tajā. Rūpējoties par pusaudžu veselību “Vivus.lv MTB” maratona organizatori 2016.gada sezonā no 2002. līdz 2006.gadam dzimušos nepielaidīs startam pusmaratona distancē, bet aicina visus pusaudžus pieteikties startam “Labs Kino Pusaudžu MTB distance”.

Iepriekšējo gadu dalībnieku atsauksmes liecina, ka tieši sacensību seriāls ir dabai draudzīgs, un tiek novērtēts, ka liela uzmanība tiek pievērsta draudzīgai attieksmei pret dabu un dalībniekiem savā starpā. Bieži vien MTB maratonu ģimenes izvēlas kā savu galamērķi nedēļas nogalēs, lai kopīgi izbaudītu piedāvātās distances un draudzīgo atmosfēru.

Related Articles

3 KOMENTĀRI

 1. Hi, Eric here with a quick thought about your website 5elementi.lv…

  I’m on the internet a lot and I look at a lot of business websites.

  Like yours, many of them have great content.

  But all too often, they come up short when it comes to engaging and connecting with anyone who visits.

  I get it – it’s hard. Studies show 7 out of 10 people who land on a site, abandon it in moments without leaving even a trace. You got the eyeball, but nothing else.

  Here’s a solution for you…

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to talk with them literally while they’re still on the web looking at your site.

  CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  It could be huge for your business – and because you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation – immediately… and contacting someone in that 5 minute window is 100 times more powerful than reaching out 30 minutes or more later.

  Plus, with text messaging you can follow up later with new offers, content links, even just follow up notes to keep the conversation going.

  Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

  CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

  You could be converting up to 100X more eyeballs into leads today!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=5elementi.lv

 2. Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…

  – Someone does a search and winds up at 5elementi.lv.

  – They hang out for a minute to check it out. “I’m interested… but… maybe…”

  – And then they hit the back button and check out the other search results instead.

  – Bottom line – you got an eyeball, but nothing else to show for it.

  – There they go.

  This isn’t really your fault – it happens a LOT – studies show 7 out of 10 visitors to any site disappear without leaving a trace.

  But you CAN fix that.

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know right then and there – enabling you to call that lead while they’re literally looking over your site.

  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

  Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better!

  Plus, now that you have their phone number, with our new SMS Text With Lead feature you can automatically start a text (SMS) conversation… so even if you don’t close a deal then, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

  Strong stuff.

  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

  You could be converting up to 100X more leads today!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=5elementi.lv

 3. My name’s Eric and I just found your site 5elementi.lv.

  It’s got a lot going for it, but here’s an idea to make it even MORE effective.

  Talk With Web Visitor – CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com for a live demo now.

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It signals you the moment they let you know they’re interested – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site.

  And once you’ve captured their phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation… and if they don’t take you up on your offer then, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

  The difference between contacting someone within 5 minutes versus a half-hour means you could be converting up to 100X more leads today!

  Eric
  PS: Studies show that 70% of a site’s visitors disappear and are gone forever after just a moment. Don’t keep losing them.
  Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE https://talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=5elementi.lv

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Stay Connected

22,020FaniPatīk
2,988SekotājiSekot
0SekotājiSekot
- Advertisement -spot_img

Latest Articles