Tallink jaunais LNG ātrgaitas prāmis Megastar, ko kuģu būvētava Meyer Turku nodeva uzņēmumam 24. janvārī, ir gatavs savam pirmajam ceļojumam no Tallinas uz Helsinkiem, kas notiks svētdien, 29. janvārī, plkst. 13:30. Pietauvošanās pārbaudes abu pilsētu ostās un uzpildes pārbaude Helsinkos ir notikušas veiksmīgi.


AS Tallink Grupp CEO Janek Stalmeister sacīja, ka Megastar atklās jaunu Tallink Shuttle ēru pēc pirmā veiksmīgā posma, kas ilga 10 gadus, kopš laika, kad kursēt sāka prāmis Star. “Megastar patiesi ir būvējuši mūsu pasažieri, kuģa apkalpe, Baltijas jūra ar tās īpašo vidi un tai raksturīgiem kuģošanas apstākļiem un mēs kā uzņēmums ar savu kuģošanas pieredzi. Mēs esam patīkami satraukti parādīt Megastar plašākai publikai, kā arī ieviest līdzīgus uzlabojumus Megastar ceļabiedram šajā maršrutā – mūsu Tallink prāmim Star,” piebilda Janek Stalmeister.
Megastar metāla griešana tika sākta 2015. gada 4. augustā. Ķīļa ielikšanas ceremonija notika 2016. gada 9. februārī. Prāmja nolaišana ūdenī notika 2016. gada jūlijā un izmēģinājuma pārbaudes 2016. gada decembrī un 2017. gada janvārī.

Prāmja Megastar krustmāte ir Somijas Prezidente Tarja Halonen.

Prāmis apvieno ērtu un komfortablu ātrgaitas prāmju servisa piedāvājumu, garšas baudas piedzīvojumu, dažādas atpūtas telpas un lieliskas iepirkšanās iespējas. Megastar arī paaugstinās standartu pasažieriem, kas ceļo ar autotransportu. Divu līmeņu auto piekļuve un plašāka autoklāja uzbrauktuve padarīs ātrāku transportlīdzekļu uzbraukšanu un nobraukšanu no prāmja.

Megastar ir 212 m garš ar 2 800 pasažieru vietām, un prāmja garums un pasažieru ietilpība ir tāda pati kā vienam no Tallink lielākajiem kruīza prāmjiem – Baltic Queen. Megastar kā degvielu izmanto sašķidrināto dabasgāzi (LNG), tāpat to ir iespējams darbināt ar dīzeli. Izmantojot LNG, prāmja vides rādītāji ievērojami pieaug, neradot sēru un sodrējus, kā arī samazinot slāpekļa un CO2 emisiju. Prāmja tonnāža ir 49 000 GT, ekonomiskais ātrums – 27 mezgli. Radīts ekskluzīvi maršrutam Tallina–Helsinki, Megastar atbilst esošajiem, kā arī jaunajiem un stingrākajiem emisijas noteikumiem emisijas kontroles rajonā (ECA), tai skaitā Baltijas jūrā.

Megastar sāks izmantot jauno piestātni Helsinkos, tomēr tuvākā mēneša laikā nokļūšanai uz un no kuģa pasažieri turpinās izmantot esošo terminālu. Helsinku osta centīsies pabeigt būvniecības darbus līdz februāra beigām, kad jaunais termināls tiks atvērts visiem Tallink Shuttle pasažieriem.