Izaicinājums 2018.gadam: garākais nepārtrauktais ceļš pasaulē

tā nu ir

Kas ir garākais ar automašīnu veicamais attālums uz Zemes? Turklāt, ar nosacījumu, ka tam jābūt īsākajam maršrutam starp diviem noteiktiem punktiem, nevis, bezmērķīgi līkumojot starp Rīgu un Krāslavu! Youtube kanāls “Half as Interesting” to izpētījis, noskaidrojot, ka garākās distances sākumpunkts atrodams Eiropā – izaicinājums tiem, kam patīk ceļot ar automašīnām vai motocikliem!

Sākotnēji šķiet, ka tālākā distance būtu starp kādu attālu punktu Āfrikā un austrumiem Krievijā, taču šo ceļu nav iespējams veikt pa sauszemi Suecas kanāla dēļ. Tomēr, pat ja tiltus izskata par akceptējamiem infrastruktūras objektiem, šis maršruts vienalga nav iespējams – lielākā daļa puslīdz vērā ņemamo ceļu Āfrikā uz ziemeļiem ved gar rietumu krastu, un atduras Vidusjūrā. Līdzīga iemesla dēļ arī maršrutu cauri Ziemeļamerikai un Dienvidamerikai nevar uzskatīt par garāko maršrutu. Būtiski, pat ja Panamas kanāls nebūtu izrakts, garākie autoceļi ziemeļu-dienvidu virzienā atduras Darjenas provincē, caur kuru ceļš nemaz nav izbūvēts. 

Izrādās, garākais maršruts sākas Portugāles pilsētā Sagresā un noslēdzas Kasanā – apdzīvotā vietā Krievijā pie pašas Ziemeļkorejas robežas. Bez prāmjiem un, šķērsojot vien divas robežas (Eiropas Savienības – Baltkrievijas un Baltkrievijas – Krievijas), iespējams ar auto mērot 14043 km lielu attālumu, ko teorētiski iespējams veikt sešās dienās un 19 stundās. Izaicinājums nākamajai vasarai?