23.8 C
Latvia
Sunday, June 16, 2024

Buy now

spot_img

Jauna karte pārgājieniem klusumā un mierā

Intravertiem pārgājienu cienītājiem Ziemeļamerikā kanādieši izstrādājuši jaunu interaktīvu karti, kurā apkopoti mazāk populārie galamērķi un sniegti padomi ekspedīcijām šajās dabas takās.

“Lielākā daļa pārgājienu notiek populārās vietās, un tādēļ atpūta pie dabas kļūst nebaudāma,” stāsta Dastins Volkers (Dustin Walker), Slick & Twisted Trails idejiskais autors un redaktors. Viņš norāda, ka interaktīvajā kartē apkopotās pārgājienu vietas nereti atrodas tuvu populārajiem galamērķiem, taču pagaidām tās ir entuziastu nepārņemtas, ļaujot justies komfortablāk un nepiespiestāk.

Volkers skaidro, ka lielie dabas parki ik gadu sasniedz jaunus apmeklējuma rekordus – pērn ASV nacionālajos parkos vien ieradušies par 8% vairāk interesentu: “Pievēršot uzmanību mazāk populārām vietām, daļa interesentu varētu izvēlēties mūsu apkopotos maršrutus, tā palīdzot saudzēt dabu noslogotākajās vietās.”

Piecu pieredzējušu haikeru komandā izstrādātie maršruti papildināti ar detalizētu informāciju, sniedzot ieskatu par takas “vientulīgumu”, labākajiem pārgājienu periodiem un citiem padomiem. Maršrutos iekļauti vairāki desmiti salīdzinoši vientuļu vietu no Ņūmeksikas savvaļas līdz maz zināmiem Bedlendas Nacionālā parka nostūriem un vairāku dienu pārgājieniem Britu Kolumbijas salās.

Kartes autori cer, ka tā iemantos ceļotāju uzticību un pārgājienu cienītāji iesaistīsies projekta attīstībā: “Pārgājienu draugiem daloties ar jaunu informāciju, aizvien vairāk cilvēkiem būs iespēja izzināt un izbaudīt iepriekš nezināmas vai mazāk zināmas ainavas.”

Related Articles

Related Articles

Stay Connected

0FaniPatīk
0SekotājiSekot
- Advertisement -spot_img

Jaunākie raksti

Uzlabota London Explorer Pass funkcionalitāte

0
Veiktas izmaiņas Londonas tūristu iecienītās “London Explorer Pass” funkcionalitātē, ieviešot digitālās biļetes, piedāvājot jaunus apskates objektus un iespēju izzināt pilsētu sev ērtā laikā. “London Explorer...