Lidostu loma ceļotāju dzīvē ir nenovērtējama, tās ir kā pirmais saskares punkts ar citu valsti un kultūru. “Air New Zealand” apkopojuši 20 populārākās lidostas, kuras iemantojušas arī filmu industrijas uzticību.

Neskaitāmās filmās dramatiskākie momenti norisinājušies tieši lidotās – no atvadu skūpstiem un dramatiskām ķīlnieku sagūstīšanām līdz episkiem stāstiem par dzīvi, kas saistīta ar aviāciju.

Ņemot vērā pasaules lielākās kinoindustrijas Holivudas atrašanās vietu Kalifornijā, nav brīnums, ka pirmo vietu ar atainošanu vismaz 173 filmās ieņem Losandželosas Starptautiskā lidosta. Šeit uzņemta gan “Cieto riekstu” triloģija, gan 2008. gada versija filmai “Itālijas variants”. Tāpat lidosta redzama atsevišķās “Rokijs 4” un “Ātrums” ainās.

75 filmās iespējams ieskatīties Londonas Hītrovas lidostā. Eiropas noslogotākā lidosta pēc pasažieru skaita par filmēšanas laukumu kļuvusi gan klasiskās Ziemassvētku filmas “Tāda ir mīlestība”, gan Džeimsa Bonda sērijas “Mirsti citu dienu” tapšanā.

Trešo vietu ar teju identisku skaitu uzņemto filmu un seriālu ieguvusi Parīzes Šarla de Golla lidosta, kura īsu brīdi redzama arī filmā “No Parīzes ar mīlestību”.

Top20 lidostu sarakstā no Eiropas iekļuvušas arī Helsinku, Kopenhāgenas un Londonas Stanstedas lidostas.