Lielceļš, kruīza kontrole, čalas un dzērieni… Līdz brīdim, kad daba sauc. Ierastais “ceļojuma standarts” būtu bāņa tualete. 5elementi piedāvā astoņas citas – daudz netipiskākas tualetes, ko pasaulē ir vērts apmeklēt.

1. Patriotiskā Šveices mazmājiņa

Segantini mazmājiņa © Hans Georg Eiben/Getty Images
Segantini mazmājiņa © Hans Georg Eiben/Getty Images

Šveices nacionālajās krāsās un simbolos rotātā būdiņa uzcelta Muottas Muragl kalnā Sanktmoricā. Skats – debešķīgs. Atvieglojoties iespējams aplūkot Engadina ezera ieleju. Taisnību sakot, namiņš nosaukts mākslinieka Džovanni Segantini vārdā. Viņš šo ainavu ļoti mīlējis, un tepat (ne tualetē) arī miris.
Atrašanās vieta: Segantini Hut, Šveice
Elementi: 7/10

2. Dienvidpola plašumi

Tālu dienvidos (Instagram ingesolheim)
Tālu dienvidos (Instagram ingesolheim)

Ja nu tomēr jūsu lielceļš ved caur Dienvidpolu… Brīdī, kad tuvākā apdzīvotā vieta ir simtiem, ja ne pat tūkstošiem kilometru attālumā, atklātie lauki nebūt netraucēs dabisko vajadzību veikšanai. Atrašanās vieta: paši Zemes dienvidi
Elementi: 8/10

3. Zemes spēks Islandē

Šo unikālo Islandes tualeti “baro” ģeotermālie avoti no Kraflas vulkāna, netālu no Mivantas ezera. Lai arī tā ir visnotaļ atklāta, tam ir savs iemesls – tikai šādā veidā iespējams pilnībā izbaudīt satriecošo Islandes ainavu, ko jau kopš pirmsākumiem veidojuši varenākais planētas spēks – vulkāni.
Atrašanās vieta: Kraflas vulkāns, Islande
Elementi: 7/10

4. Ilgais kritiens Jaunzēlandē

Arī pieredzējušiem alpīnistiem ir savas vajadzības. Lai izjustu komfortu, Jaunzēlandes otrajā augstākajā – Tasmana kalna – virsotnē ierīkotas labierīcības. Jāatzīmē, ka autori radoši risinājuši kanalizācijas problēmu, jo viss “saražotais” noripo lejup pa nogāzi.
Atrašanās vieta: Upper Fox šļūdonis, Jaunzēlande
Elementi: 9/10

5. Sibīrijas ateja Līdzīgā radošā stilā piegājuši Sibīrijas Altaja kalna pamatiedzīvotāji. Šaurā telpa karājas pār 800 metru augsto grēdu, un tās biežākie lietotāji ir netālās meteostacijas darbinieki.
Atrašanās vieta: Altaja kalns, Krievija
Elementi: 9/10 (jo būvēta Krievijā)

6. Kaskāžu kalnu domātava

Privātums Kaskāžu kalnu tualetē netiek izskatīts. Šeit tiek piedāvāts nepārspējams skats uz kalnu ainavām. Infrastruktūra vienkārša – samērā līdzens zemes pleķītis, no palešu dēļiem izveidots krēsls, kam sēžamvietas vidū radīts caurums.
Atrašanās vieta: Kaskāžu kalni, ASV
Elementi: 6/10

7. Tualete prērijā


Spilgti oranžā tualete ērti sasniedzama, ceļojot pa sauso Mohaves tuksnesi. No tāluma (un arī tuvuma, jo kam gan tuksnesī nepieciešama tualete) mazā mājiņa izskatās kā mirāža, tomēr tā ir īsta. Ja nu vairāk nekā 6000 kvadrātkilometru lielajā dabas parkā sanāk sastapies ar kādu citu ceļotāju, šī ir īstā vieta, kur atviegloties vienatnē!
Atrašanās vieta: Mohaves nacionālais rezervāts, ASV
Elementi: 6/10

8. Tualete, lai nesasaltu ragā Oimjakona tiek saukta par aukstāko pilsētu uz Zemes. Iezemiešu dzīve šeit nav vienkārša, tomēr tā piedāvā elpu aizraujošus skatus. Bet skaistums prasa upurus – kad daba sauc, var pamatīgi apsaldēties. Tādēļ šeit – Krievijas tundrā ķemertiņi pamatā pilda izdzīvošanas funkciju.
Atrašanās vieta: kaut kur Krievijā
Elementi: 5/10 (mums patiktu, bet uztrauc caurvējš)