11.6 C
New York
Monday, January 30, 2023

Buy now

spot_img

Četras ekstrēmas pastaigu vietas krīzi pārvarējušam latvietim

Tikšanās ar mākoņiem, kalnu kazām un nepārspējamiem skatiem – to piedāvā piecas elementu izvēlētās ekstrēmo pārgājienu vietas Eiropā. Katra ar savu odziņu, katra ar savu iespēju brīvienas noslēgt lauzto kaulu palātā. Tajā pat laikā – katra gana iespaidīga un kā patīkama alternatīva ierastajiem ceļojumiem uz baznīcām, muzejiem un pludmalēm.

Lielbritānija – Aonach Eagach Ridge Skotijā

Šī varbūt nav pirmā vieta, kas nāk prātā iedomājoties par bīstamām kalnu takām, tomēr jau 17.gadsimtā izmantotie ceļi, kas saukti par Velna kāpnēm, piedāvā gana trakotas izklaides, jo īpaši mitrākos laikapstākļos. Kā jau nojaušat, negadījumi nav retums, taču tieši tas šo pārgājienu padara tik aizraujošu.

Spānija – El Caminito del Rey Andalūzijā

Latviski par “Karaļa mazo taciņu” sauktā pārgājienu taka ir zināma jau vairāk nekā 100 gadu – kopš brīža, kad to uzcēla hidroelektrostacijas būvniecības vajadzībām. Vien metru plato taku, kas izbūvēta klintī, vairāk nekā simts metrus virs lejā plūstošās upes, par bulvāri nenosaukt, tādēļ maršruts bēdīgi slavens ar nelaimes gadījumiem. Daudzo atgadījumu un sliktā stāvokļa dēļ vairāk nekā desmit gadus šī vieta bija slēgta, un karaļa taciņa vien no pērnā gada septembra – pēc 9 miljonus EUR vērtas rekonstrukcijas – atkal sagaida piedzīvojumu meklētājus.

Šveice – Wendenstöcke Bernē

Šauras, nereti slidenas taciņas, ko nereti nevar atšķirt no apkārt esošās floras. Arī Šveicē, kas jau tā prasa piesardzību it visās jomās, kalnu takas ir tādas, kurās viena lieka kustība var kļūt par pēdējo, kuru jebkad veiksi.

Austrija un Itālija – Via Ferrata Alpos

Dzelzs ceļš savā grūtības pakāpē gan nedaudz robežojas ar klintī kāpšanu, tomēr pieveicams arī “kāju tūristiem”. Otrā Pasaules kara laikā šo pastaigu placdarmu būvējuši itāļu armijnieki, 21.gadsimta eiropietim izcili demonstrējot, kur aug kājas šīs valsts saimnieku neprātam. Dolomīta klintīs iestrādātie āķi, iekārtie tilti un klintis neprasa plašākus paskaidrojumus, cik uzmanīgam jābūt šajā maršrutā. Pēc šī maršruta iziešanas 2,7 vertikālo kilometru velobrauciens uz Passo dello Stelvio virsotni šķitīs kā bērnudārznieku izaicinājums.

Četri elementi Eiropā. Visi – ērti sasniedzami vidusmēra krīzi pārvarējušajam latvietim. Piektais elements – tu pats!

Related Articles

Stay Connected

22,020FaniPatīk
3,685SekotājiSekot
0SekotājiSekot
- Advertisement -spot_img

Jaunākie raksti

Astoņi trakākie ķemertiņi, kuru dēļ paciesties

0
Lielceļš, kruīza kontrole, čalas un dzērieni… Līdz brīdim, kad daba sauc. Ierastais “ceļojuma standarts” būtu bāņa tualete. 5elementi piedāvā astoņas citas – daudz netipiskākas...